گک ترامپچی GA3S

به نظر می‌رسد اقبال شرکت GAC در بازار ایران، اقبال درخشانی نبود. جی‌ای‌سی که نتوانسته بود از طریق مرتب خودرو با شاسی‌بلند G5 خود به موفقیت خوبی برسد، شانس خود را با شریک دیگری به نام «الماس‌داران» امتحان کرد؛ شرکتی که شاید نامش را نشنیده باشید ولی باید بدانید که الماس‌داران همان نماینده رسمی میتسوبیشی ایران در دهه 70 شمسی است و در آن سال‌ها توانست پای پاجرو، لنسر و انواع گالانت را برای اولین‌بار به بازار کشورمان باز کند. الماس‌داران که از زیرمجموعه‌های گروه تجاری گلستان (خاندان گرامی) محسوب می‌شود، موافقت چینی‌ها را برای عرضه دو مدل از خانواده ترامپچی، یعنی کراس‌اور GS5 و سدان GA3S‌ جلب کرد که البته شانس فقط و فقط با مدل دوم یعنی GA3S همراه بود؛ آن هم به مقدار اندک! ترامپچی GA3 متولد 2013 است اما نسخه GA3S آن، یکسال بعد و در مدل 2014 به بازار چین آمد. نکته جالب درباره این خودرو، این بود که هرچند عرضه آن توسط شرکت الماس‌داران صورت می‌گرفت اما ارائه خدمات پس از فروش آن در ایران برعهده جیلیران (نماینده سابق جیلی و زیرمجموعه دیگر گروه گلستان) بود. تمامی مدل‌های GA3S موجود در بازار کشورمان با اینکه از مدل 2015 هستند اما برخی از آنها با تاخیر دو-سه ساله از گمرک آزاد شدند.

نمای ظاهری این خودرو به گونه‌ای طراحی شده که بتواند تا حدودی حس جسارت و خشونت را در قالب پوششی از لطافت و صمیمیت، به ذهن بیننده القا نماید. نمای جلوی گک ترامپچی GA3S حالتی اخم‌آلود داشته اما در عین حال نسبتا هماهنگ و کم نقص به نظر می رسد به نوعی که شاید بزرگترین نقطه ضعف نمای جلوی این خودرو، طراحی عجیب و زشت لوگو بر روی جلوپنجره باشد. جلو پنجره حالت شش ضلعی داشته و سه ردیف نوار کرومی با شکلی خاص به همراه لوگوی گک در میانه آن مشاهده می‌شود. مجرای پایینی ورودی هوا نیز تصمیم به اتحاد با جایگاه‌های مه‌شکن در دو طرف خود گرفته و قلمرو تحتانی سپر را به طور سراسری، به تسخیر خود درآورده است. در نمای روبرو، طراحی برجسته درب کاپوت حالت چهره عضلانی و جسورانه‌تری را برای این ورزشکار چینی به دنبال دارد.

سبک طراحی نمای عقبی این خودرو از شیوه‌ای برخوردار است که نمی‌توان آن را خیلی هماهنگ با طراحی سایر بخش‌ها، به ویژه نمای جلو دانست. چراغهای برگی فرم نسبتا بزرگ در دو طرف درب صندوق عقب جانمایی شده‌اند و یک نوار کروم رنگ در حد فاصل این دو بر روی درب صندوق قرار گرفته تا بر تزیینات ساده آن افزوده باشد. سایز شیشه عقب نسبتا مناسب به نظر می‌رسد. انتهای بالایی درب صندوق عقب حالتی نسبتا برجسته و تیز دارد که در هماهنگی با سایر خطوط حجمی بدنه، در اینجا ظاهر شده است. در ناحیه تحتانی سپر عقب نیز یک قطعه پلاستیکی مشکی رنگ حاوی چراغ مه‌شکن مشاهده می‌شود و در دو طرف آن چراغ‌های شب‌نما آن به چشم می‌خورند.

در نخستین نگاه به فضای داخلی گک ترامپچی GA3S متوجه شباهت کلی داشبورد، به ویژه در قسمت میانی آن با چری آریزو5 خواهید شد. سبک طراحی دریچه‌های میانی تهویه که در دو طرف صفحه نمایشگر مرکزی قرار گرفته‌اند این موضوع را تایید می‌کند. متریال داشبورد و پنل درب‌ها از جنس پلاستیک خشک است که کیفیتی نسبتا مناسب و مشابه سایر محصولات هم‌رده چینی را ارائه می‌دهد. البته در ناحیه‌ای از پنل درب‌ها و نیز قسمت بازوی آنها از چرم مصنوعی برای پوشش دادن این بخش‌ها استفاده شده که حس خوبی از لمس آن به سرنشین منتقل می‌شود. گک ترامپچی GA3S تریم داخلی کابین به رنگ مشکی بوده اما تزیینات کروم رنگ، به صورت بسیار محدود در داشبورد و دستگیره درب‌ها به چشم می‌خورند. نحوه چیدمان دکمه‌ها و کلیدهای مختلف در قسمت میانی داشبورد نیز از اشکال خاص هندسی پیروی کرده و در نوع خود می‌تواند جالب و مورد پسند باشد. غربیلک فرمان برقی و خوش‌دست گک ترامپچی GA3S فاقد روکش چرمی است و جنس پلاستیکی نه چندان ناخوشایند آن را می‌توان پس از به دست گرفتن این غربیلک فرمان احساس نمود. البته از فرم و سایز مناسبی برخوردار است و کلیدهای تعبیه شده در دو طرف آن کار را برای راننده راحت‌تر می‌نماید. اهرم ترمزدستی جایگاه مناسبی داشته و کاملا خوش دست به نظر می‌رسد. در بخش پنل کیلومترشمار پشت فرمان نباید انتظار نمونه دیجیتالی را داشته باشید. در این قسمت یک پنل کیلومترشمار مکانیکی به کار گماشته شده که البته از ظاهری نسبتا اسپرت، خاص و مهیج برخوردار است. دکمه استارت نیز در گوشه سمت راست بین پنل کیلومتر شمار و دریچه تهویه تعبیه شده است که حس مدرن تر بودن را برای کابین این خودرو به ارمغان آورده است. 

برای گک ترامپچی GA3S یک پیشرانه 1600 سی‌سی تنفس طبیعی در نظر گرفته شده که می‌تواند قدرتی برابر با 120 اسب بخار و گشتاوری برابر با 153 نیوتن‌متر تولید کند که به نسبت حجمی که دارد، مناسب به نظر می‌رسد. با توجه به آن که وزن خودرو رقمی نزدیک به سمند، یعنی 1235 کیلوست، و جعبه دنده خودرو از نوع چهار سرعته اتوماتیک می‌باشد، می‌توان انتظار داشت شتاب این خودرو رقمی متوسط باشد که البته برای یک سدان خانوادگی رقمی مطلوب به نظر می‌رسد. به واسطه هماهنگی موتور و گیربکس، مصرف سوخت خودرو کم بوده و به صورت ترکیبی، شش لیتر در هر صد کیلومتر می‌سوزاند.

سانروف – کنسول وسط – صندلی چرم – صفحه نمایشگر لمسی خودرو‬‎ – کامپیوتر سفری – سیستم ترمز (ABS) – سیستم الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) – سیستم ضد سرقت (Immobiliser) – سنسور نور – سنسور باران – سنسور عقب برای پارک – دوربین عقب – کانال تهویه عقب – چراغ روشنایی در روز‬‎ – چهار عدد کیسه هوا – تنظیم صندلی راننده و کمک راننده به صورت اتوماتیک – تهویه مطبوع اتوماتیک دو کاناله – جمع شدن آینه‌ها به صورت اتوماتیک

شما می توانید لوازم یدکی خودرو گک ترامپچی GA3S را از فروشگاه یدک چین تهیه کنید. این فروشگاه تنها عرضه کننده لوازم یدکی اصلی خودرو GAC TRUMPCHI GA3S در ایران می باشد.