لاماری ایما

لاماری ایما LAMARI EAMA که نسخه ایرانیزه دانگ فنگ T5 ایوو است، از نظر طراحی سبک به روزی را دنبال می کند و با طراحی معروف به «پوزه کوسه» توانسته تا جذابیت خوبی را در بخش جلوی خودرو داشته باشد. این کراس اوور از نظر سبک طراحی نزدیک به شاسی بلندهای کوپه است. اما نمی توان آن را یک کراس اوور کوپه تمام عیار دانست. زیرا ابعاد و اندازه و سبک فضای کابین در بخش عقب، کاملاً نشان می دهد که بیشتر خطوط بدنه حس کوپه بودن ایما را القا می کنند و در اصل این خودرو یک کراس اوور ۵ نفره و متوسط است.

نمای جلو لاماری ایما

طراحی ظاهری لاماری ایما

در بخش جلو با جلو پنجره بزرگ و کاسه چراغ های اصلی روی سپر مواجه می شویم. همچنین چراغ روشنایی روز و راهنما در لاماری ایما به سبک جدید بوده و در قالب ابرو و بالای بخش جلوی خودرو وجود دارد. در کل می توان گفت که نمای جلوی ایما سبکی اسپرت و به نسبت جذاب را دارد. در نمای جانبی رینگ های ۱۹ اینچی و خطوط طراحی عضلانی، جلوه ای خوب را به این کراس اوور جدید داده اند. همچنین شکل ضربه گیرهای زیر درها و همچنین باربند روی سقف، باعث شده تا در نمای جانبی هم این کراس اوور طراحی پویا و خوبی را داشته باشد. در نمای عقب لاماری ایما، چراغ های پیوسته و دو خروجی اگزوز دو تایی، نظرها را به سمت خود می کشاند. همچنین بال روی بالای درِ صندوق و چراغ ترمز سوم متفاوت، سبب شده است تا این خودرو در نمای عقب هم تا حدی متفاوت تر از کراس اوورهای چینی موجود در بازار ایران باشد. در کل می توان گفت که لاماری ایما شرکت آرین موتور، از نظر طراحی در جایگاه خوبی قرار دارد و می تواند در این بخش، کراس اوورهای دیگر را به رقابت جدی دعوت کند.

نمای عقب لاماری ایما

فضای کابین لاماری ایما

فضای کابین لاماری ایما کاربردی و قابل قبول است. فاصله محوری ۲۷۱۵ میلی متری نشان می دهد که این خودرو فضای قابل قبولی را در اختیار رانندگان می گذارد. فضای سرِ سرنشیان، فضای پا و ابعاد کلی خودرو به طوری است که افرادی با قد کمتر از ۱۹۰ سانتی متر، می توانند راحتی نسبتی را در لاماری ایما داشته باشند. همچنین در بخش بار با یک فضای استاندارد ۴۸۰ لیتری طرف هستیم که آنچنان تفاوتی را با سایر کراس اوورهای هم رده ندارد.

نمای کابین لاماری ایما

طراحی داخلی لاماری ایما

در بحث طراحی داخلی می توان گفت که به خاطر سبک اجزای کابین ایما، می توان حس اسپرت و به روز بودن را از این کراس اوور دریافت کرد. در مورد متریال کابین هم باید گفت که این کراس اوور جدید، حس قابل قبولی را به سرنشیان در زمینه کیفیت می دهد. اما بدیهی است که هنوز جای آن وجود دارد تا چینی ها، خودروهایی با کیفیت بیشتر را در رده قیمتی متوسط به بازار جهانی عرضه کنند. کیفیت متریال کابین لاماری ایما در مقایسه با برخی رقبا بهتر است و از سویی در کنار برخی خودروهای جدید بازار، آنچنان برتری خاصی را ارائه نمی دهد و در همان سطح خودروهایی مانند KMC K7، دیگنیتی پرایم و تیگو ۷ پرو ظاهر می شود.

نمای داخلی لاماری ایما

امکانات رفاهی لاماری ایما

در لاماری ایما امکانات قابل قبولی دیده می شود. این کراس اوور چینی و مونتاژی در تیپ پایه به استارت دکمه ای، سقف پانوراما، تریم داخلی چرم مصنوعی، صندلی برقی راننده ۶ حالته، دوربین ثبت وقایع، دوربین و سنسور پارک عقب، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، رینگ آلومینیومی ۱۹ اینچی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، کنترل شروع حرکت در سربالایی و کنترل حرکت در سراشیبی، دسته دنده الکتریکی، جلو آمپر دیجیتال و یک پارچه با مالتی مدیا، فرمان کمکی برقی، تهویه اتوماتیک با پاکسازی هوای کابین، کروز کنترل، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، اتصال مستقیم تلفن همراه به نمایشگر خودرو، تیپ ترونیک، و… مجهز است. با این وجود نبود امکاناتی مانند گرمکن صندلی های جلو رادار خطی، رادار نقطه کور، دوربین ۳۶۰ درجه، درِ صندوق عقب برقی و چند آپشن دیگر در این کراس اوور احساس می شود و باعث می شود تا برخی معیارها، ایما نسبت به رقبایی چون دیگنیتی پرایم، فیدلیتی پرایم، KMC K7 و تیگو ۷ پرو در جایگاه پایین تری قرار بگیرد.

نمای موتور لاماری ایما

مشخصات فنی لاماری ایما

کراس اوور ایما به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو شارژر GDi مجهز است. این پیشرانه ۴A95 نام دارد و مهندسی و امتیاز آن برای کمپانی میتسوبیشی است. این پیشرانه در کارخانه شنیانگ میتسوبیشی در چین تولید شده و جز قوی ترین پیشرانه های ۱.۵ لیتری توربو در بازار چین به حساب می آید. لاماری ایما می تواند ۱۹۵ اسب بخار را با گشتاور ۲۸۵ نیوتن متر تولید کند و جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه ۷ سرعته تَر (Wet) نیز، توان پیشرانه را به چرخ های جلوی این کراس اوور آرین موتور می رساند. حداکثر گشتاور این پیشرانه از ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه در دسترس راننده است و بیشتری اسب بخار هم در ۵۲۰۰rpm تولید می شود. نکته منفی در مورد قوای محرکه ایما، مسئله عدم حضور تیپ ترونیک است که مدیران آرین پارس موتور می گویند، در آینده نزدیک این ویژگی به لاماری ایما اضافه می شود. وزن خالص لاماری ایما ۱۵۵۰ کیلوگرم اعلام می شود و به این ترتیب، بیشترین بازدهی توان نسبت به وزن خودروهای مونتاژی و داخلی، در این کراس اوور است. این کراس اوور به باک ۵۵ لیتری بنزین مجهز بوده و در حالت بهینه می تواند مصرف سوخت کمتر از ۷٫۵ لیتر را به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر داشته باشد.

نمای جانبی لاماری ایما

شما می توانید لوازم یدکی خودرو لاماری را از فروشگاه یدک چین تهیه کنید. این فروشگاه تنها عرضه کننده لوازم یدکی اصلی خودرو LAMARI در ایران می باشد.